Šperky jsou odjakživa nedílnou součástí života žen, mužů i dětí. Šperky zdobily lidstvo již ve starověkém Egyptě, Mezopotámii nebo Persii. Lidé si je dříve vyráběli z mušlí, kamenů či dřeva. Tehdy si jimi vládci často zkrášlovali svá těla, aby ukázali své bohatství. Šperky byly také v té době považovány za amulety, které měly chránit před zlými silami. Přestože je i dnes nosíme jako amulety pro štěstí nebo jako památku na své milované, primárně nás šperky zdobí. Vyjadřujeme jimi svůj styl, víru, vyznání i postoj k životu. V současnosti patří k nejoblíbenějším zlaté šperky, šperky ze stříbra, platiny nebo chirurgické oceli.

Netradiční šperky jsou stále oblíbenější

Ačkoliv dnes existuje nepřeberné množství druhů šperků, většina lidí si pod tímto pojmem představí náušnice, prsteny, náhrdelníky, náramky, přívěsky, ale i například hodinky. Lidé však mají stále větší zájem o šperky originální – ručně vyráběné autorské šperky, šperky personalizované, minimalistické či designové. Kromě originality lidé vyhlížejí i jistou extravaganci, kterou nabízí sortiment netradičních šperků. Mezi ně patří například starodávné brože, zlaté grillz (ozdoby) na zuby, záušnice či různé piercingy, jako septum neboli piercing v nose. Pomyslný vrchol v netradičnosti pak tvoří šperky erotické. 

Erotické šperky a ozdoby propůjčí styl a eleganci

Erotické šperky dodávají intimním hrátkám jistou eleganci. Intimní šperky jsou vhodnými doplňky erotického prádla, vyjímají se však i na nahém těle. Některé šperky navíc dokážou i příjemně stimulovat.  Trendy jsou například svorky na bradavky, které ozdobí ženská ňadra a využívají se při předehře nebo glamour focení. Oblíbené jsou také ozdobné obojky na krk (chokery), ozdobná pouta, samolepící kamínky na tělo nebo anální šperky. Ne všechny intimní šperky jsou ale na ozdobu – některé mají přidanou hodnotu, mohou vyjádřit náš status – například ozdobným obojkem lze vyjádřit svou submisivitu a oddanost k partnerovi ve světě BDSM. 

Anální šperky potěší oči a zlepší sex

Pro milovníky estetiky v oblasti intimního života jsou vhodnými erotickými šperky lesklé anální kolíky s třpytivými kamínky. Na trhu existují různé druhy – od hebkých silikonových přes chladivé ocelové anální kolíky ozobené různými tvary a barvami kamenů. Kromě toho, že anální šperky potěší partnera či partnerku vizuálně, poskytnou také spoustu slastných pocitů. Některé anální kolíky se šperkem totiž mohou vibrovat. Zkuste je nosit i během sexu s partnerem a oba pocítíte rozdíl. Vaše milostné prožitky se zlepší.