Máte zálusk na nějaký šperk, který bude možné nosit denně a hodí se ke každému outiftu? Ozdobte své zápěstí, možností je spousta. V tomto článku si představíme různé druhy náramků na ruku a zjistíme, jaké jsou jejich charakteristiky a co před koupí zvážit.

Začněte se zjištěním velikosti a výběrem základního materiálu

Předtím, než začnete zkoumat všechny možné designy, si pomocí krejčovského metru změřte zápěstí. Obvod na pravé a levé ruce se může lišit, proto přikládejte metr tam, kde chcete šperk nosit. Obvykle mívají dámské náramky mezi 18 a 20 centimetry.

Dál se můžete přesunout k výběru materiálu. Pokud předpokládáte, že budete tuto ozdobu nosit každý den, doporučujeme sáhnout po něčem odolném s dlouhotrvající krásou. Kousky ze zlata, například zlatý náramek s diamantem, tento požadavek splní bez výhrad. Ale z jakých provedení si můžete vybírat?

Objevte různé druhy

Řetízkové náramky

Řetízky na ruku jsou klasika a není divu. Jsou vkusným doplňkem, můžou být jemné i masivnější a je spousta různých variant s různými druhy oček. Často můžete vídat třeba typy ankr s obdélníkovími očky nebo venezia s hustými očky podobajícími se kostkám, které se hodí k elegantním dámám.

Pevné náramky

Pokud na řetízky moc nejste nebo se obáváte jejich přetržení, oslovit by vás mohly náramky pevné. Dávejte si u nich obzvlášť pozor na dobrou velikost, aby z ruky nesklouzávala, ale náramek bylo možné dobře nasadit.

To mohou skvěle vyřešit takzvané flexi náramky, na které se specializuje ateliér KLENOTA. Jsou otevřené, proto je snadné je nasadit, mohou se různě ohýbat a najdete mezi nimi jak náramky z bílého zlata, tak ze žlutého a růžového. Jejich zakončení obvykle zdobí různé prvky. Konce minimalistických náramků třeba doplňují jednoduché kuličky.

Náramky z minerálů

Náramek z minerálních korálků je hit poslední doby, nic to ale nemění na jeho univerzálnosti a kombinovatelnosti s různými outfity i dalšími šperky. Hodí se, pokud věříte na účinky minerálů nebo chcete svou sbírku doplnit o něco barevnějšího. Základem minerálního náramku může být odolné zlato a dotek luxusu dodají jemné zlaté kuličky usazené mezi minerály. 

Najděte si svůj náramek, který budete nosit s radostí

Šperky na ruku mají několik nesporných výhod. Jsou decentním doplňkem k výraznému outfitu, který by už náhrdelník či náušnice nesnesl. Můžete je nosit stále – během běžných dní i při těch výjimečných. Navíc se pohledem na něj můžete těšit i vy, což se třeba o náušnicích říct nedá. Už jste si vytipovali svého favorita?