V dnešní době jsou online nákupy neodmyslitelnou součástí našich životů. Avšak mnoho z nás stále má obavy, zda zboží zakoupené online skutečně odpovídá popisu, a také zda budeme moci snadno vrátit zboží, které zkrátka nesplňuje naše představy a očekávání. Proto je zásadní volit e-shopy, které poskytují jednoduchý a bezplatný proces vrácení zboží. Pokud plánujete využít výhod online nákupů šperků, přečtěte si náš průvodce, který vám nabídne užitečné tipy a rady, jak správně vybírat náušnice na internetu.

NEJDŘÍVE ZVAŽTE MATERIÁL

Při výběru materiálu náušnic zohledněte vaše osobní preference, možnosti alergické reakce a kvalitu zvoleného kovu.

Šperky z chirurgické oceli

Chirurgická ocel je velmi odolná proti korozi a nevyžaduje žádnou speciální péči při čištění. Navíc je známá svou hypoalergenní povahou, a tak minimalizuje alergické reakce u lidí s citlivou pokožkou. Navíc je obvykle dostupná za přijatelné ceny

Stříbrné šperky

Stříbro je známé svým jemným vzhledem. Obecně je považováno za hypoalergenní materiál, je však důležité si uvědomit, že některé náušnice mohou obsahovat malé množství niklu, který vyvolává u některých lidí alergii. Je také cenově dostupnější než jiné drahé kovy, například zlato nebo platina. Pokud tak hledáte moderní šperk s dobrým poměrem kvality a ceny, stříbrné náušnice jsou skvělou volbou.

Zlaté šperky

Zlato je v šperkařství tradičně velmi oblíbeným materiálem, a to hned z několika důležitých důvodů. Pokud máte citlivou pokožku, u zlata je nejmenší pravděpodobnost rizika alergické reakce. Je to navíc velmi ceněný a drahý kov, jehož hodnota se postupem času zvyšuje, a tak koupené náušnice poslouží nejen jako krásný šperk, ale i jako investice. Vybírat můžete z bílého, žlutého nebo růžového zlata. Díky vysoké odolnosti a trvanlivosti vám budou zlaté šperky dělat radost navěky.

ZAMYSLETE SE NAD SPRÁVNÝM TVAREM

V nepřeberném množství šperků naleznete různé tvary náušnic, od klasických kruhů až po výrazné geometrické tvary. Při výběru hraje roli i to, jaký máte tvar obličeje a jak nosíte upravené vlasy. Ke kulatějším tvářím se doporučují visací náušnice, které vzbuzují efekt optického prodloužení. Pokud máte hranatý obličej, doporučují se náušnice s kulatými tvary nebo tzv. „kapkou“. Ke krátkému sestřihu nebo sepnutým vlasům se hodí zajímavé pecky. Pamatujte, že tyto rady jsou pouze vodítkem a neexistuje žádné pravidlo, které by vyžadovalo určitý tvar náušnic pro konkrétní tvar obličeje. Nejlepší je zvolit ty, které se vám líbí a cítíte se v nich dobře.

DESIGN NADE VŠE

Kromě materiálu a tvaru existuje mnoho dalších prvků, které mohou design náušnic obohatit. Můžete vybírat mezi diamanty, vzácnými drahokamy nebo perlami. Pokud si nepotrpíte na nic luxusního, spoustu šperků se vyrábí se zirkony nebo třeba korálky. Je důležité vybrat si takový design, který vám přináší radost, odpovídá vašemu vkusu a doplňuje váš individuální styl.

ZKONTROLUJTE ROZMĚRY

Přesné rozměry náušnic jsou důležité, zejména pokud preferujete menší nebo větší šperky. Vzhledem k tomu, že na online obrázcích není vždy snadné odhadnout velikost, je dobré se podívat na uvedené rozměry v popisu výrobku. Pokud nemůžete bližší specifikaci šperku nalézt, nebojte se napsat na zákaznickou podporu, určitě vám rádi poradí.

ČTĚTE RECENZE A HODNOCENÍ

Před nákupem vždy čtěte recenze a hodnocení ostatních zákazníků, díky kterým zjistíte jejich zkušenosti s kvalitou výrobku, spolehlivostí dopravy a zákaznickou podporou e-shopu. Můžete se tak vyhnout nechtěným překvapením a získat šperk, který vám dlouho vydrží. Ať už si vyberete přímo zlatníka, klenotnický ateliér nebo ověřené zlatnictví, hodnocení spokojených zákazníků vám pomůže vybrat spolehlivého a důvěryhodného prodejce.

ZVAŽTE CENU, DOPRAVNÉ A MOŽNOST VRÁCENÍ ŠPERKU

Při výběru náušnic online je také důležité zvážit cenu samotného šperku a náklady na dopravu. Porovnejte několik různých prodejců a zkontrolujte, zda nabízí bezpečného a vám dostupného dopravce. Pokud si nejste výběrem šperku jistí, spousta e-shopů nabízí možnost vrácení nenošeného šperku zdarma, někdy navíc také s prodlouženou lhůtou až 60 dní. Zkontrolujte, zda toto nabízí i vámi vybraný prodejce.

Přejeme hodně štěstí při výběru!