Narcisy už dávno odkvetly a tulipány zdobí nejednu domácnost. S příchodem jara a teplých dní se úzce pojí pravidlo úklidu a reorganizace šatníku. Nákupy nového oblečení máte jistě za sebou, ale je připravena i vaše šperkovnice? Pojďte se s námi podívat na náušnice, které se budou hodit pro každé roční období. 

Na jaro si vyberte zářivé drahokamy, jako je tyrkys, akvamarín a opál. Tyto světlé odstíny dokonale zachytí rozkvět přírody a svěží energii nadcházející sezóny. Tyrkysové náušnice jsou zároveň oblíbené i během teplejších měsíců, jelikož kámen evokuje krásu oblohy a moře.

tyrkys-drahokam-mineral-nausnice

Během léta vsaďte na třpytivé drahokamy, jako jsou diamanty, safíry a rubíny. Tyto skvostné a drahocenné kameny budou báječnými parťáky v teplých dnech a na slunci skvěle vyniknou. Diamanty jsou navíc velmi univerzální a hodí se jak k šatům, tak i džínům a tričku.

diamantove-nausnice-kruhy

Jakmile se začne ochlazovat, přejděte na tmavší drahé kameny, jako turmalín, granát nebo černý diamant. V těchto barvách se odráží tajemný kontrast s měnícím se listím a vypadají obzvláště šik ve spojení s podzimními barvami.

rhodolut-nausnice-ruzove-zlato

Rozjasněte pochmurné zimní dny a zahřejte se například s citríny nebo granáty. Zemité barvy kamenů působí útulně, poskytnou vám pocit bezpečí a v monotónním šeru zimy se budou krásně třpytit. Nezapomínejte ani na perly – perlové náušnice patří mezi nadčasové doplňky a skvěle se hodí pro společenské události, kterých je zrovna v tomto období nespočet.

citrin-halo-princess-nausnice