Módní trendy se neustále mění a vyvíjí a rok 2023 není výjimkou. S novými technologiemi, materiály a styly, které se objevují každý den, může být těžké držet krok. Pojďme se společně podívat na šperky, které se v letošní svatební sezóně derou na první příčky.

Designy inspirované přírodou

Příroda poskytuje tolik krásných a jedinečných vzorů, kterými se můžete inspirovat pro váš svatební den. Květinové motivy, lístky, jemně propletené vzory připomínající ptačí hnízdo nebo větvičky. Ať už si vyberete jakýkoliv typ, budete se cítit jedinečně a svatební hosté z vás nespustí oči.

Osobitý styl s barevnými kameny

Mezi nejtradičnější a nejpopulárnější svatební šperky patří již po staletí ty, které se pyšní perlou nebo diamantem. Udělejte výjimku, vybočte z řady a oslňte něčím originálním. Safíry, smaragdy nebo rubíny jsou ve svatebních špercích stále více oblíbené z dobrého důvodu. Jsou nejen nádherné a odolné, ale také neuvěřitelně smysluplné. Každý vzácný drahokam je stejně jedinečný jako jeho krása a bohatá historie.

Netradiční tvary

Trocha matematiky ve váš svatební den? Proč ne. Šperky s geometrickými tvary jsou velmi unikátní a vašim šatům dodají špetku sofistikovanosti. Pokud spojíte originální tvar s výraznou barvou drahokamu získáte ohromující klenot, který vám bude každý závidět. Tento trend je navíc oblíbený zejména mezi páry, které chtějí do svého speciálního dne začlenit moderní a minimalistickou estetiku.

Kombinace barev zlata

Mezi jeden z největších šperkařských trendů letošní sezóny patří právem kombinace různých barev zlata. Namísto lpění na jedné tradiční barvě, můžete do výběru vašich klenotů začlenit více odstínů. Nevěsta může například nosit bílý zásnubní prsten s růžovým snubním prstenem.

Ekologie i ve světě šperků

Zkuste lab grown diamanty. Tento trend je ideální pro páry, které chtějí mít pozitivní dopad na životní prostředí a přitom vypadat ve svůj výjimečný den stále krásně. Diamanty vytvořené v laboratoři v sobě spojují úžasné vlastnosti přírodních diamantů s dokonalou čistotou, vnitřní strukturou a navíc jsou ekologicky odpovědnou volbou. Nezatěžují totiž  životní prostředí těžbou. Vznikají v laboratoři  – při těžbě je jen zlomek získaných diamantů v kvalitě vhodné pro šperkařství a právě v laboratorních podmínkách se dá kvalita výsledných kamenů výrazně ovlivnit. Navíc jsou často cenově dostupnější než těžené diamanty = perfektní volba na svatbu.