Je pátek večer. Rande. Vlasy jsou hotové, dokonalý make-up, vaše věrné malé černé šaty jsou zapnuté, ale něco chybí… Sáhnete do šperkovnice a vytáhnete pár náušnic k doladění vašeho outfitu k dokonalosti. Už si ani neuvědomíte, že když jste je měla na sobě naposledy, vaše uši byly citlivé, červené a svědily ještě téměř týden. Všichni známe pořekadlo „Pro krásu se musí trpět“, ale při správné volbě kvalitních šperků to tak vůbec být nemusí. Přinášíme vám pár tipů, jak vybrat ty správné náušnice pro citlivé uši
Nechejte si ušní lalůček propíchnout profesionálem
Může to znít jako samozřejmost , ale mnoho z nás jistě už zažila ten pocit touhy, udělat něco bláznivého a spontánního. Věřte ale, že vaše kamarádka vyzbrojená jehlou, jablkem a ledem opravdu není ta pravá volba, bez ohledu na to, kolik uší už propíchla.
Pokud vaše uši nebyly profesionálně propíchnuty, mohlo by to být důvodem, proč máte citlivé uši náchylné k infekci. Poraďte se s lékařem o masti, která by měla infekci vyléčit.
Investujte do kvalitního materiálu
Před nákupem náušnic dbejte na výběr materiálu, z jakého jsou vaše šperky vyrobeny. Nikl je nejlevnější a často způsobuje „svědění niklu“. Zatímco zlato, platina a stříbro téměř nikdy nezpůsobují problém, je tedy velmi vzácné získat infekci z těchto ušlechtilých kovů.
Pokud hledáte co nejdostupnější variantu, zkuste titan a plasty, které jsou také vzácné na alergickou reakci. Nabídka náušnic z těchto materiálů bývá ale často omezená a plastové šperky můžou působit levným dojmem.
K dispozici je také chirurgická ocel, která je odolná a alergickou reakci způsobuje jen zřídka. Styly těchto náušnic však bývají silnější a méně jemné.
Lak na nehty
Pokud jsou vaše oblíbené náušnice z již zmíněného niklu a nehodláte se jich vzdát, můžete zkusit potřít jejich povrch bezbarvým lakem na nehty.
Vaselína a peroxid vodíku
Pokud stále trváte na nošení náušnic z niklu, trikem, jak zabránit infekcím a chránit vaši pokožku před náušnicí, je vazelína a peroxid vodíku. Nejprve očistěte své náušnice peroxidem vodíku a poté natřete zadní stranu náušnice vazelínou.
Vazelínu je však nutné znovu aplikovat každých pár hodin, což je důvod, proč mnozí dávají přednost právě provádění triků s lakováním nehtů.
Hygiena na prvním místě
Někdy je krátkodobá citlivost na piercing způsobena bakteriální infekcí. To se může stát po novém piercingu třeba zanesením nečistot při častém dotýkání se čerstvě propíchnutého ucha. Bakteriální infekce lze identifikovat otokem, zarudnutím, pulzující bolestí a dokonce i hnisáním.
Prevence a léčení bakteriální infekce, spočívá v udržování piercingu v čistotě a pravidelné desinfekci antiseptikem. Pokud se ani po té nedostaví zlepšení, vyhledejte lékařskou pomoc.
Tip: Chcete-li zabránit infekcím novými piercingy, potřete oblast dvakrát denně fyziologickým roztokem.
Hypoalergení náušnice jsou nejlepší volbou
Jakékoli náušnice označené jako „hypoalergenní“ znamenají, že materiál použitý k výrobě náušnic je méně pravděpodobný, že způsobí alergickou reakci.
Pokud náušnice nosíte každý den, vyplatí se investovat do kvalitního materiálu. Stříbro, zlato a platina zřídka způsobují infekci, takže pro citlivé uši budou tím nejvhodnějším řešením.