Šperky jsou jedním z nejkrásnějších způsobů, jak vyjádřit svou jedinečnost a originalitu. Vyprávějí příběhy, přitahují pozornost ostatních a dodávají nám špetku sebevědomí. Ať už se chystáte na důležitou obchodní schůzku, jdete do divadla nebo jen na nákup, zkuste svůj outfit pozvednout třeba kruhovými náušnicemi.

Základní pravidla, jak je správně nosit

Než se vydáte do kamenného klenotnictví nebo se pustíte do prohledávání různých internetových obchodů, představíme vám základní pravidla, kterými byste se při výběru náušnic měli řídit. 

Vyberte správnou velikost

Velikost kruhových náušnic závisí hned na několika faktorech, jako je tvar obličeje, velikost uší a celkový dojem, kterého byste chtěli dosáhnout. Nejčastější průměr, který si můžete zakoupit, se pohybuje mezi 51 – 76 mm. Pokud ovšem máte drobnější a užší obličej, doporučujeme zvolit spíše menší velikost. Větší a nápaditější obroučky zvolte, když chcete zaujmout na první pohled. Nicméně, vše záleží na vašich preferencích. 

Slaďte je se zbytkem outfitu

Pro ležérní vzhled zvolte malé zlaté náušnice. Skvěle vypadají k tričku a džínám, nebo k jednoduchým šatům. Můžete také vybírat z různých barev zlata – žluté, bílé nebo romantické růžové.

Hledáte elegantní kruhové náušnice, které se perfektně hodí k halence nebo šatům? Zvolte větší a silnější obroučky s diamanty nebo drahokamy.

Pokud se nebojíte experimentovat a chcete dosáhnout jedinečného vzhledu, vsaďte na náušnice s drahokamy. Skvělou volbou může být labradorit, doplněný o zlatý řetízek s lístkem. Zkombinujte tento set s výrazným sakem a kalhotami nebo s barevnými šaty. Budete se cítit sebejistě a podpoříte svou přirozenou krásu.

Přemýšlíte, zda se kruhy hodí pro váš svatební den? Doplníte-li je o perly, nemusíte se bát výsledku. Jemné líčení a náušnice sladěné s jednoduchým řetízkem zajistí, že se budete cítit výjimečně. 

Pohodlí a bezpečnost na prvním místě

Kruhové náušnice by měly být pohodlné a zároveň vyrobené z materiálů, které jsou hypoalergenní a šetrné k pokožce. Skvělou volbou je proto zlato nebo platina. Je také důležité vybrat takové náušnice, které lze snadno nasadit i sundat. Před nákupem vždy zkontrolujte typ zapínání, zajistíte tak případné riziko ztráty nebo možnost nepohodlí.