Znáte tu situaci, kdy jste našli perfektní šaty, ale stále máte pocit, že vašemu looku něco chybí? Náhrdelníky s drahokamy nás v tu chvíli mnohdy zachrání a pozvednou celý outfit na novou úroveň. Pro inspiraci vám přinášíme několik zajímavých kamenů, které jsou pro ozdobení dekoltu jako stvořené.

Tajuplné safíry

Takzvané hvězdné safíry nejspíš není třeba příliš představovat. Jde o výjimečně tvrdé kameny, které svojí modrou barvou fascinují lidstvo už dlouho. K šatům na plesy a další večerní události vám safírový náhrdelník bude věrným a důstojným společníkem. V ateliéru Klenota radí vyzkoušet také nezvyklou růžovou variantu tohoto kamene.

Romantické morganity

Tento jemně růžový drahokam byl objeven v Kalifornii v roce 1910 a své jméno dostal po vlivném finančníkovi té doby J. P. Morganovi. Náhrdelníky s ním zabodují jako něžný doplněk třeba k lehkým letním šatům. Obecně jsou morganitové šperky také oblíbené jako dárky k Valentýnu či výročí.

Křehké smaragdy

Zelené smaragdy jsou tak oblíbené, že byl pro ně vyvinut i nový typ brusu – emerald. V minulosti smaragdovým náhrdelníkům neodolala ani královna Kleopatra. Tento drahokam vyžaduje opatrnější zacházení kvůli prasklinkám a inkluzím, které jsou jeho charakteristickou vlastností. Svěží náhrdelník se smaragdovým přívěskem podle módních expertů hezky doplní šaty s červenými či fialovými prvky. 

Královské rubíny

Rubín patří stejně jako safír do rodiny korundů, které prý lichotí hlavně vůdčím osobnostem. Nejspíš tak není náhoda, že jsou jimi zdobeny korunovační klenoty. Náhrdelník s rubínem i celá rubínová sada obzvlášť dobře vynikne v kombinaci s malými černými a elegantním lookem.

Tyto kameny jsou pouze drobnou ukázkou širokého výběru šperků na krk, které ozvláštní váš outfit. Který drahý kámen by se na náhrdelníku líbil vám?