V našich končinách bývá celý měsíc květen označován jako měsíc lásky a první máj jako svátek zamilovaných spojený s něžnou tradicí polibku pod rozkvetlým stromem. Vznik tohoto zvyku se datuje do začátku 20. století a pravděpodobně měl nějakou souvislost s Karlem Hynkem Máchou a Petřínem. K této příležitosti vám v tomto článku představíme něžné šperky, které se budou hodit, když budete hledat dárek, který vyjádří, jak moc si vážíte své drahé polovičky.

Šperky se srdcem jako nesmrtelným motivem plným citů

Úplně prvním tipem šperků, který se nabízí jako překvapení pro ženu vašeho srdce, je právě ten, ve kterém se objevuje motiv srdce. Je nadčasový, univerzálně oblíbený a šperky s ním se hodí na jakoukoliv příležitost. Takový náhrdelník se srdíčkem proto dámu může spolehlivě doprovázet každým dnem jako drobná připomínka vašich citů a nikdy nevyjde z módy.

Diamant je nejlepším přítelem ženy?

Marylin Monroe ve slavné písni zpívá „Diamonds are a girl’s best friend“, tedy diamanty jsou nejlepším přítelem dívky. Souhlasí s ní vaše partnerka? To by se jí mohl hodit náhrdelník s diamantem nebo jiný diamantový šperk. Vynikají svým okouzlujícím třpytem a nevídanou odolností.

Říká se, že každá žena, by ve své šperkovnici měla alespoň jeden takový šperk mít, protože s ním může zazářit naprosto kdykoliv. Vybírat můžete podle toho, jaké má obecně při nošení šperků zvyky. Pokud ráda střídá náušnice, vydejte se tímto směrem. Jestli si potrpí na upravené a ozdobené ruce, pozornost k nim strhne vhodně vybraný prstýnek.

Vždy vítaná klasika

Jestli je vaše milá spíš sportovní typ nebo žena, která si potrpí na jednoduchost, její srdce si nejspíš získají decentní minimalistické šperky. Jsou pro ně typické čisté linie, prosté tvary, minimum ozdob a precizní zpracování. Když ovšem bude chtít dáma vyniknout, může se vydat cestou vrstvení a kombinování, které je v posledních letech velice populární a poskytne jí prostor se vyjádřit.

Trendem, který se vždy chvíli odmlčí a potom se zase vrací do módy s drobnými obměnami, jsou kruhové náušnice. Mít proto nějaké v záloze není rozhodně špatný nápad. Vsaďte na jejich klasický vzhled, ať už v užším či robustnějším provedení, s bezpečným zapínáním.

Růžové zlato jako romantická volba

A jako poslední možnost nemůžeme zapomenout zmínit šperky z růžového zlata. Perfektně se hodí jako dárek k oslavám vztahových milníků, třeba k výročí nebo narození potomka. Oblibě se těší u slečen a dam, které chtějí do své šperkovnice doplnit něco méně obvyklého.

A jaký šperk si získal vás?